پایان فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب استانبول

1396/8/17 09:14

بخش بین‌الملل سی و ششمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول روز گذشته به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در بخش بین‌الملل این نمایشگاه علاوه بر ایران 19 کشور دیگر حضور داشتند. در غرفه جمهوری اسلامی ایران 250 عنوان کتاب در موضوعات ادبیات داستانی، کودک و نوجوان، ادبیات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، ادبیات کلاسیک، ایران‌شناسی، دین و هنر به نمایش گذاشته شد. امضاء قرارداد واگذاری کپی رایت بیش از 20 عنوان کتاب ایران به زبان ترکی و کشورهای دیگر و فراهم کردن مقدمات واگذاری رایت چند اثر دیگر از جمله دستاوردهای حضور ایران در این دوره از نمایشگاه بود.

بازدید رئیس اتحادیه ناشران ترکیه از غرفه ایران، حضور پروفسور ایلبر اورتایلی، تاریخ شناس معاصر ترکیه و نویسنده کتاب «ایران از نگاه پروفسور ایلبر اورتایلی»، حضور گوزل یوز، مدیر نشر دماوند ترکیه و حضور اسدزاده سرکنسول ایران در استانبول از جمله رخدادهای غرفه ایران در سی و ششمین دوره نمایشگاه کتاب ترکیه بود.

پس از پایان فعالیت‌های نمایشگاه کتاب ترکیه به‌منظور پاسداشت زبان و ادبیات فارسی و گسترش آن کلیه کتاب‌های عرضه‌شده در غرفه ایران به کتابخانه گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده زبان و ادبیات استانبول اهدا شد. این کتابخانه 3 هزار عنوان کتاب فارسی در زمینه‌های ادبیات، تاریخ و هنر دارد.