بازدید وزیر اعلام عمان از غرفه‌های ایران در نمایشگاه کتاب مسقط

1396/12/8 11:28

عبدالمنعم الحسنی وزیر اعلام عمان از غرفه‌های ایران در نمایشگاه کتاب  مسقط بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، وی در بازدید از غرفه‌های ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب مسقط ضمن تمجید از غرفه آرایی غرفه ایران که بر مبنای  فرهنگ و هنر ایرانی طراحی‌شده، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ هنریکی از برترین‌های خاورمیانه است.

وی در ادامه گفت: غرفه ایران در سال‌های اخیر به شکل مناسبی در غرفه عمان شرکت می‌کند و امیدواریم زمینه‌ای ایجاد شود تا شاهد حضور پررنگ‌تر نویسندگان، شاعران و هنرمندان ایران در نمایشگاه باشیم.

بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته و باهدف برگزاری کارگاه تصویرگری، دو تصویرگر (غزاله بیگدلو و عاطفه ملکی جو) در غرفه ایران به اجرای تصویرگری می‌پردازند که این برنامه نیز با استقبال مناسب و خوبی از طرف بازدیدکنندگان همراه شده است.

نمایش 500 عنوان کتاب و سی دی با موضوعات ایران‌شناسی، ادبیات، کودک و نوجوان، دین، آموزش زبان فارسی، هنر و آموزش خط،  دعوت از ناشران شرکت‌کننده برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی ظرفیت‌های نشر کشورمان، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ و بروشور معرفی پروژه «گرنت» ازجمله فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه است.

علاوه بر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز در این نمایشگاه حضور دارد.

بیست و سومین دوره نمایشگاه کتاب مسقط تا 12 اسفندماه دایراست.