رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در بازدید از نمایشگاه مطرح کرد

پیشنهاد اختصاص یارانه کتاب برای مردم

2022-05-20 19:06

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: ضروری است یارانه کتاب در کنار یارانه فعلی برای مردم تعریف شود.
به گزارش ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تصریح کرد: حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران تصریح کرد: یارانه فعلی برای کمک به مردم در تامین کالاهای ضروری است؛ در کنار آن می‌توان یارانه کتاب برای تربیت ذهنی و خرید کتاب برای مردم تعریف کرد.
وی با بیان اینکه این یارانه به هر میزان که باشد، به همان میزان جذابیت برای خرید کتاب به دنبال خواهد داشت، اضافه کرد: پیشنهاد بنده اختصاص حداقل مبلغ از یارانه و حدود 5 درصد برای تامین کتاب است.
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاکید کرد: در عین حال رویدادهایی مانند نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی برای آشنایی مردم با آخرین تولیدات است و می‌توان از چنین رویدادی به عنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی کشو‌ یاد کرد.
به گفته پورمحمدی نمایشگاه کتاب به منزله جشن ملی فرهنگ است و مشاهده می‌شود که به ویژه در روزهای پایانی، مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.
وی با اذعان به اینکه قیمت‌های فعلی به موج جدید گرانی‌ها نرسیده است، از مردم خواست تا با حضور در نمایشگاه از کتب موجود تهیه کنند.
سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.

Join Us: