نشست«کتاب های تصویری» برگزارمی شود

1396/9/22 11:15

نشست تخصصي «كتاب هاي تصويری»  با حضور تصويرگر ايتاليايي، فيليپ جوردانو، در چهارمين كارگاه خلق كتاب های تصويری دستان در محل موسسه نمايشگاه های فرهنگی ایران روزپنج شنبه (٢٣ آذرماه) از ساعت 12 تا 14 درمحل سالن اجتماعات موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران(سالن زنده یاد عاشوری) برگزارمی شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، تصویرگر ایتالیایی و سازنده كتاب های تصويری در اين نشست به معرفی و بررسی آثار خود به عنوان تصويرگر و مولف-تصويرگر كتاب های تصويری می پردازد.

فیلیپ جوردانو، زاده ایتالیا و مقیم ژاپن، از تصویرگران برجسته کتاب، نشریات، انیمیشن و اسباب‌بازی است که شهرت جهانی دارد و کتاب‌های او به زبان‌های مختلف و توسط ناشران گوناگون در سراسر جهان منتشرشده است. در سال‌های گذشته او برنده جوایز متعددی درزمینهٔ تصویرگری شده است که از آن جمله می‌توان به مدال نقره انجمن تصویرگران آمریکا (2014)، جایزه بین‌المللی تصویرگری نمایشگاه کتاب بلونیای ایتالیا (2010)، جایزه نمایشگاه تصویرگری ایلوستراره پرتغال(2009)، فیگور فیوچر فرانسه (2008) اشاره کرد.

كارگاه خلق كتاب هاي تصويری دستان با مشاركت انجمن تصويرگران ايران و انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و حمايت موسسه نمايشگاه های فرهنگی ایران به شكل سالانه برگزار می شود و جايزه برگزيده اين رقابت، بازديد از نمايشگاه كتاب كودك بلونيا است.

جوردانو كه به همت موسسه نمايشگاه های فرهنگی ایران در کشورمان حضور دارد در برنامه های مختلفی  در ايران شركت كرده است كه از آن جمله می توان به بازدید از نمایشگاه کتاب استان گیلان، سخنرانی و بازدید از دانشگاه گیلان، سخنرانی در گالری دوران اصفهان، كارگاه و سخنرانی در دانشگاه هنر تهران، نشست تخصصی «تصویر سازی» در انتشارات سوره مهر و شرکت در چهارمین کارگاه خلق کتاب‌های تصویری دستان اشاره كرد.