رونمایی از کتاب «گل‌وبلبل» در نمایشگاه وین

1397/8/20 09:11

عصرروزگذشته (19 آبان) مراسم «عصر ایران» با رونمایی از کتاب «گل‌وبلبل» در محل غرفه ایران در نمایشگاه وین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، این مراسم با حضور مولایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در وین، غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، قائم‌ مقام نمايشگاه بین‌المللی كتاب وين، جمعی از شخصیت‌های فرهنگی ايرانی مقيم اتریش و تعدادی از همكاران نهادهای ايرانی مستقر در وين برگزار شد.

در این مراسم که با عنوان «عصرایران» برگزار شد، در ابتدا توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه ارائه شد و سپس از کتاب «گل‌وبلبل» که گزيده دوازده قرن شعر ايران است وبه زبان آلمانی و فارسی به رشته تحریر در آمده رونمایی شد.

هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین امروز (20 آبان) به کار خود پایان می‌دهد. این نمایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنعت نشر، کتاب و ادبیات در اتریش محسوب می‌شود که با همکاری اتحادیه ناشران اتریش و بخش خصوصی برگزار می‌شود. جمهوری اسلامی ایران نیز امسال برای ششمین باربر اساس تفاهم‌نامه تبادل غرفه با این نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت 18 مترمربع حضور دارد.

200 عنوان کتاب درزمینهٔ های ادبیات داستانی، ادبیات پایداری، ایران‌شناسی، دین، کودک و نوجوان، هنر و آموزش زبان فارسی در غرفه ایران به نمایش گذاشته شد.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح «گرنت» به‌منظور تسهیل در امر فروش کتاب‌های ایرانی، دیداروملاقات با رئیس نمایشگاه کتاب وین، ملاقات با رئیس اتحادیه ناشران اتریش و دعوت از ناشران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ازجمله فعالیت‌های غرفه ایران در هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین است.